Adwokat alimenty Gdańsk - Kancelaria Adwokacka Gautier

Alimenty

Jednym z podstawowych obowiązków rodzicielskich, poza czynieniem osobistych starań o utrzymanie i wychowanie dziecka, jest łożenie na jego utrzymanie.

Jeżeli jeden z rodziców nie łoży na utrzymanie dziecka lub czyni to w sposób nieregularny lub niewystarczający na zaspokojenie potrzeb dziecka, jedynie orzeczenie sądu może stanowić podstawę do prowadzenia postępowania egzekucyjnego przez komornika sądowego.

Obszerne doświadczenie Kancelarii w prowadzeniu spraw rodzinnych pomaga wypracować właściwą metodologię prowadzenia sprawy, w szczególności pomóc Klientowi wykazać jakie są koszty utrzymania małoletniego oraz zdolności zarobkowe i majątkowe jego rodziców.

Udzielamy wskazówek w kompletowaniu dokumentacji niezbędnej do złożenia do akt oraz pomagamy w przygotowaniu do rozprawy.

Każdy przypadek jest inny, dlatego indywidualnie dokonujemy doboru odpowiednich środków prawnych służących należytej obronie interesów konkretnego Klienta.

W celu zasięgnięcia porady prawnej, uzyskania pomocy w zainicjowaniu postępowania lub zlecenia reprezentacji w sprawie zapraszamy do kontaktu.

DO GÓRY