Sprawy spadkowe - Kancelaria Adwokacka Adam Gautier

Sprawy spadkowe

Śmierć osoby bliskiej z pewnością jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Silne emocje, które towarzyszą temu zdarzeniu utrudniają racjonalne działanie i podejmowanie decyzji dotyczącej nabycia spadku po osobie, które właśnie odeszła. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami kodeksu cywilnego podjęcie decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu spadku możliwe jest w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swojego powołania. Jest to stosunkowo krótki czas, którego upływ, w przypadku braku złożenia oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku, skutkuje przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza, co nie zawsze może być zgodne z naszą rzeczywistą wolą.

Niezależnie od tego, czy pomiędzy członkami rodziny powstał spór czy też są oni zgodni, co do tego kto uprawniony jest do nabycia spadku, nie należy zaniedbywać obowiązków związanych z uregulowaniem spraw spadkowych, gdyż może to prowadzić do późniejszych problemów związanych np. z ustaleniem aktualnych właścicieli nieruchomości pozostawionej przez spadkodawcę w spadku.

Mając na uwadze to, że przebywanie w żałobie nie wstrzymuje biegu terminów, co potęguje trudności związane z opłakiwaniem bliskich w kwestiach spadkowych warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika.

Kancelaria zajmuje prowadzeniem wszelkich spraw spadkowych. Chętnie pomożemy Ci w sprawach obejmujących:

– Stwierdzenie nabycia spadku – ustalimy krąg spadkobierców, zinterpretujemy testament pozostawiony przez spadkodawcę, udzielimy wskazówek w kompletowaniu dokumentacji niezbędnej w sprawie, sporządzimy wniosek o stwierdzenie nabycia spadku i skierujemy go do sądu, a także pomożemy w przygotowaniu się do rozprawy;

– Dział spadku – wskażemy wszystkie dostępne możliwości działu spadku, wytłumaczymy je w sposób przejrzysty i zrozumiały tak, aby ułatwić podjęcie właściwej decyzji, pomożemy sporządzić stosowną umowę o dział spadku albo skierujemy stosowny wniosek do sądu;

– Zapłatę zachowku – ustalimy, kto jest uprawnionym do zachowku, ustalimy wysokość należnego zachowku, pomożemy przygotować się do rozprawy, pomożemy w zawarciu ewentualnej ugody;

– unieważnienie testamentu, wykonanie poleceń i zapisów, odpowiedzialność za długi spadkowe,

– kwestie podatkowe związane z nabyciem spadku, w szczególności złożenie stosownych deklaracji podatkowych do właściwych organów skarbowych oraz reprezentacja przed tymi organami,

W celu zasięgnięcia porady prawnej, uzyskania profesjonalnej pomocy w zainicjowaniu postępowania lub zlecenia reprezentacji adwokata lub radcy prawnego w sprawie spadkowej zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

    Kontakt

    PRZEŚLIJ DO NAS SWOJE ZAPYTANIE

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi wysłanego przeze mnie - za pośrednictwem formularza kontaktowego - zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zgłoszenia. Oświadczam, że zapoznałam/em się z treścią Klauzuli informacyjnej.

    Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Kancelarię Adwokacką Adam Gautier w Gdańsku informacji marketingowych, promocyjnych i innych informacji handlowych dotyczących oferty Kancelarii, w tym zaproszeń na szkolenia, spotkania, webinary za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres e-mail. Zgoda może być odwołana w każdym czasie poprzez kontakt z Kancelarią.

    DO GÓRY