Rozwód Gdańsk, separacja, sprawy rozwodowe - Kancelaria Adwokacka Adam Gautier

Sprawy rozwodowe i separacja

Sprawy rozwodowe stanowią najbardziej złożone sprawy z zakresu prawa rodzinnego.

Podczas prowadzenia tych spraw stronom towarzyszą silne emocje, przede wszystkim bezsilność. Wiemy, że spotyka to niemal każdą osobę, którą dotyka rozstanie. Nieliczni decydują się prowadzić sprawę rozwodową samodzielnie, większość szuka w tym czasie wsparcia, kogoś komu mogą powierzyć do prowadzenia tak trudną dla nich sprawę. Adwokat rozwodowy pomaga analizować negatywne emocje przez pryzmat faktów, które Sąd ocenia przy wydawaniu wyroku.

Stopnień skomplikowania spraw o rozwód i separację niewątpliwie wynika z wyżej podanych przyczyn, ale nie można zapomnieć o złożoności i zróżnicowaniu zagadnień, o których orzeka sąd w przypadku rozpadu małżeństwa. Zupełny rozkład pożycia, czyli taki, który nastąpił w aspekcie fizycznym, gospodarczym i emocjonalnym stanowi przesłankę do orzeczenia separacji. Orzeczenie rozwodu wymaga nadto, aby opisany wyżej stan charakteryzował się trwałością.

Jeżeli Klient znalazł się w sytuacji, w której niezbędne jest przeprowadzenie sprawy rozwodowej lub orzeczenie separacji wykazujemy się nie tylko wsparciem i zrozumieniem, ale przede wszystkim rolą adwokata jest wskazanie wszystkich dostępnych możliwości, aby ułatwić Klientowi przejście przez ten trudny etap.

W ramach prowadzenia sprawy o rozwód pomagamy w podjęciu decyzji w zakresie żądań wyrażonych w pozwie lub odpowiedzi na pozew o rozwód. Adwokat udziela wskazówek w kompletowaniu dokumentacji niezbędnej do prawidłowego prowadzenia sprawy oraz pomagamy w przygotowaniu do rozprawy.

Obszerne doświadczenie Kancelarii w sprawach rozwodowych pomaga wspólnie wypracować właściwą metodologię prowadzenia sprawy dopasowaną do preferencji Klienta. W szczególności pomagamy oddzielić emocje utrudniające trzeźwe spojrzenie na sprawę i skupić się na jak najbardziej sprawnym i bezbolesnym zakończeniu postępowania.

Kancelaria najczęściej zajmuje się prowadzeniem spraw rozwodowych z obszaru Gdańska, jednak podejmujemy się także reprezentacji w sprawach o rozwód prowadzonych w innych miastach niż Gdańsk.

Każdy przypadek jest inny, dlatego indywidualnie dokonujemy doboru odpowiednich środków prawnych służących należytej obronie interesów konkretnego Klienta.

W celu zasięgnięcia porady prawnej, uzyskania pomocy w zainicjowaniu postępowania lub zlecenia reprezentacji przez adwokata w sprawie o rozwód lub separację, zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią, mieszczącą się w Gdańsku Wrzeszczu.

DO GÓRY