Kredyty frankowe -Unieważnij - Kancelaria Adwokacka Adam Gautier

Kredyty frankowe

Na początku lat dwutysięcznych szczególnie popularne w Polsce stały się kredyty frankowe. Niski kurs franka szwajcarskiego, który wówczas wynosił około 3 złote sprawił, że wiele osób zdecydowało się na zaciągnięcie kredytu właśnie we frankach szwajcarskich, aby móc sfinansować zakup nieruchomości lub rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Niestety, drastyczny wzrost wartości franka szwajcarskiego w kolejnych latach, a co za tym idzie również wysokości rat kredytu sprawił, że nie każdy kredytobiorca jest obecnie w stanie spłacić pozostałe raty kredytu.

Dnia 3 października 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-260/18 wydał korzystny dla frankowiczów wyrok, w którym wskazał, że jeśli sąd uzna warunki umowy kredytowej dotyczące różnic kursowych za nieuczciwe, wówczas możliwe będzie jej unieważnienie, skutkujące tym, że umowa kredytu przestanie obowiązywać.

Na skutek wydania powyższego wyroku coraz więcej frankowiczów decyduje się na wystąpienie z powództwem przeciwko bankom, aby odzyskać wysokie kwoty, które zmuszeni byli zapłacić tytułem spłaty rat kredytu. Praktyka pokazuje, że sądy z reguły orzekają na korzyść konsumentów o unieważnieniu umowy kredytu frankowego. Istnieją jednak przypadki, że w niektórych sprawach sądy orzekają o tzw. odfrankowieniu kredytu, które polega na zamianie kredytu frankowego w kredyt złotówkowy, które również jest rozwiązaniem korzystnym dla kredytobiorcy.

Należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny, stąd też każdorazowo dokonujemy indywidualnej analizy sytuacji naszych Klientów, związanej z kredytem frankowym, aby ocenić realne szanse powodzenie sprawy. Analiza umowy kredytowej jest u nas bezpłatna.

Co możemy Ci zaoferować?

– udzielenie wskazówek dotyczących zebrania niezbędnych dla sprawy dokumentów;

– sporządzenie stosownego pozwu, który następnie wniesiemy do sądu;

– bieżące informowanie o postępach w sprawie oraz o dalszych zamierzonych działaniach,

– przygotowanie dalszych pism w sprawie;

– pomoc w przygotowaniu się do wyznaczonych przez sąd rozpraw;

Kancelaria posiada w tym bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych. Aktualnie pomagamy kilkudziesięciu klientom w odzyskaniu należności od banków.

    Kontakt

    PRZEŚLIJ DO NAS SWOJE ZAPYTANIE

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi wysłanego przeze mnie - za pośrednictwem formularza kontaktowego - zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zgłoszenia. Oświadczam, że zapoznałam/em się z treścią Klauzuli informacyjnej.

    Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Kancelarię Adwokacką Adam Gautier w Gdańsku informacji marketingowych, promocyjnych i innych informacji handlowych dotyczących oferty Kancelarii, w tym zaproszeń na szkolenia, spotkania, webinary za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres e-mail. Zgoda może być odwołana w każdym czasie poprzez kontakt z Kancelarią.

    DO GÓRY